7 - Tipov ako na bradu

01.02.2022

1. NECHAJ TO RÁSŤ

To je správne! Nedovoľte, aby Vás svrbela brada. Máme olej na fúzy, ktorý to zvládne! Nedovoľte, aby Vás nechali pochybovať o tom, že si nemôžete nechať narásť impozantnú bradu. Neholiť! Nemáme radi ľudí, ktorí sa vzdávajú, bez toho aby to vyskúšali. Na pestovanie brady sa musíte pozerať ako na epickú cestu sebapoznania. Prvým krokom je začať. Som si istý, že ak to čítate, pravdepodobne ste urobili prvý krok. K tomu Vám blahoželáme. Druhým krokom je zistiť, ako ďaleko môžete dosiahnuť svoj rast. Premýšľali ste niekedy nad tým, akú dlhú bradu si môžete nechať narásť? Každý má iný terminálny rastový limit. Faktom je, že každý chĺpok brady narastie v priemere o vyše centimetra za mesiac a cyklus aktívneho rastu folikulu trvá dva až šesť rokov. Preto priemerná koncová dĺžka mužskej brady môže byť kdekoľvek od 24 do 72 centimetrov. Kde si myslíte, že sa dostanete na tomto grafe? Ak ste sa dostali až sem, vkladáme do Vás veľké nádeje. Prejdite na ďalší krok a dozviete sa viac!

2. UMÝVAJTE SI BRADU

V prvom rade veríme, že čistota je zbožnosť a nemôžete urobiť chybu, keď budete vyzerať, voňať a cítiť sa čo najlepšie. Verte mi, že Bohovia Brady schvaľujú tento názor. Čo ešte potrebujete vedieť o umývaní brady? Dva najdôležitejšie problémy pri umývaní brady sú- nájsť správny produkt na umývanie a koľkokrát týždenne by ste si ich mali umývať. Je nevyhnutné, aby ste experimentovali s intervalmi umývania a našli si svoj najlepší rozvrh. Každý je tu iný a pre každého neexistuje plošné riešenie. Odporúčame začať 3-krát týždenne a podľa toho sa prispôsobiť. Napríklad, ak máte špinavšiu prácu, možno to budete chcieť zvýšiť. Alebo ak máte prácu v kancelárii, pokojne môžete umývať 2-3 krát týždenne. Kľúčom je zistiť, koľkokrát týždenne si môžete umyť bradu a fúzy bez toho, aby boli suché alebo príliš nepoddajné. Pokiaľ ide o správne produkty na umývanie brady. Uhádol si to! Máme ich tu a už si len vybrať.

3. KONDICIONUJTE BRADU

Ďalším dôležitým aspektom správnej starostlivosti o bradu je úprava Vašej brady. Keď tu hovoríme o kondicionéri, hovoríme o kondicionéri po umývaní v sprche. Rovnako ako pri umývaní je dôležité, aby ste si našli svoj vlastný rozvrh. Na rozdiel od umývacieho plánu vám v skutočnosti odporúčame kondicionovať každý deň. Áno, je to tak, každý deň. Keď si bradu umyjete, naneste kondicionér. V dňoch, keď si neumývate bradu, odporúčame opláchnuť si fúzy a bradu teplou vodou v sprche a potom aplikovať kondicionér. Ako sme už povedali, môžete od toho odbočiť a nájsť si svoj vlastný rytmus, ale drvivá väčšina z nás s  bradami používa kondicionér každý deň. Udržuje bradu zdravú a rozštiepené končeky na uzde.

4. POUŽÍVAJTE PRODUKTY NA BRADU

Dúfam, že toto je samozrejmé. Používanie produktu na bradu je nevyhnutnosťou. Rovnako ako umývanie a kondicionovanie, stále si musíte nájsť svoj vlastný osobný režim. Môžeme odporučiť 101 rôznych spôsobov, ale nakoniec je to na Vás. Tu je zoznam produktov, ktoré Vám môžu pomôcť na vašej výpravnej ceste za bradou.

OLEJ NA BRADU

Olej na bradu je skvelý štartovací produkt a povedal by som, že 9 z 10 zákazníkov ho používa vo svojom režime v určitom okamihu, skôr 2-krát denne až denne alebo každý druhý deň. Olej na bradu a fúzy je možné použiť bez ohľadu na dĺžku vašich fúzov. Základ je, aby bol prírodný a obsahoval zmes nosných olejov v správnych percentách. Sú parfumované a aj bez vône podľa preferencie. Olej je tekutejší v porovnaní s maslom alebo balzamom a ľahko sa nanáša a funguje takmer s akoukoľvek štruktúrou chĺpkov brady. Nemá žiadnu fixáciu a nepomôže pri stylingu. Pomôže však, aby sa vaša brada prezentovala oveľa lepšie ako bez nej, bude hydratovanejšia a poddajnejšia. Olej na bradu tiež ošetruje bradu a pokožku pod nimi a zmierňuje svrbenie a suchosť, ktoré prichádzajú spolu s rastom nových fúzov.

BALZAM NA BRADU

Ak sa snažíte udržať neposlušné chĺpky na uzde alebo poraziť rozlety, balzam na bradu a fúzy to pokryje. Balzamy obsahujú prírodné zložky ako bambucké maslo, kakaové maslo a včelí vosk spolu s množstvom nosných olejov, ktoré sú aj v olejoch na bradu. Balzamy sú skvelé pre mužov so štruktúrovanou bradou, kde je udržanie určitého tvaru prvoradé pre ich štýl. Balzamy vás prenesú aj cez tú nepríjemnú fázu brady, kedy vám žiadne chĺpky na bradách neležia. Stáva sa to každému z nás. Nešikovné štádium brady je skutočná vec a balzam na bradu pomáha dvojakým spôsobom a to jej výživou a jej stylingom.

BRADOVÉ MASLO

Maslo na bradu je v podstate balzam na bradu bez pridaného včelieho vosku. Celkovo sme videli, ako maslo na fúzy získava na popularite a mnohí chlapci sa ho rozhodli pridať do svojho arzenálu starostlivosti o fúzy. Maslo na bradu je akýmsi dokonalým stredom medzi olejom na fúzy a balzamom. Má ľahké držanie, ale je to ľahší recept na úpravu, ktorý nezaťaží vaše fúzy. Chlapi, ktorí používajú maslo na fúzy, sa pohybujú od 1 mesiaca rastu brady po konečný rast. 

5. POUŽÍVAJTE SPRÁVNE VYBAVENIE

Toto skrátime. Nájdite si dobrú kefu a hrebeň. Sú neoceniteľné a využijete ich každý deň na ceste za bradou. Odporúčame hrebeň, ktorý nebude vašej brade pridávať statickú energiu, a hrebeň, ktorý nemá vo svojej konštrukcii ryhy. Uistite sa, že akýkoľvek hrebeň, ktorý používate, radšej kovový, plastový alebo drevený, je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov a je hladký na pohľad aj dotyk. Nepotrebujete svoj každodenný hrebeň, ktorý by poškodzoval fúzy. To isté platí pre kefu. Uistite sa, že Vaša kefa neobsahuje plastové štetiny. Môžete sa opýtať, potrebujem nožnice? Snažím sa nechať si narásť fúzy, nie ich odstrihnúť! Aj keď zdieľame rovnakú obavu, povieme tiež, že niektoré chĺpky na fúzoch budú rásť oveľa rýchlejšie ako iné, problém je len že s najväčšou pravdepodobnosťou si to neurobíte sami doma dobre a preto je vhodné vyhľadať správne holičstvo na jej úpravu. No tlieskame všetkým štýlom brady.

6. NECHAJTE SI UPRAVIŤ BRADU

Po  mnohých rokoch osobného pestovania vlastnej brady do rôznych dĺžok a hrania sa s rôznymi štýlmi som zistil, že tu a tam trocha zastrihnutia udrží bradu sviežu a udržiavanú. A aj preto sme tu my, v našom holičstve, ktorí Vám s tým pomôžeme, pretože vieme s ňou pracovať. Je len na Vás, akú dĺžku a aký štýl brady budete nosiť. Už len tento bod nás vedie k nášmu poslednému tipu. Nájdite svoj vlastný štýl a pracujte, s tým čo máte.

7. NÁJDITE SI SVOJ ŠTÝL

Od krátkej obchodnej brady až po Vikingskú bradu a všetko ostatné medzi tým. Existuje veľa štýlov, z ktorých si môžete vybrať a je to len na vás... a aby sme nezabudli dodať. Je to aj na Vašej genetike. Niektorí chlapi si jednoducho nedokážu nechať narásť veľkú vikingskú bradu, z ktorej dámy na prvý pohľad kričia a omdlievajú. Nie každý však musí mať takúto bradu a práve ta kratšia bude slušať Vám. Preto Vám odporúčame, aby ste sa pohrali s rôznymi štýlmi, vyskúšali si, ktoré sa hodia k Vašej štruktúre tváre, a vypichli si tie Vaše silné stránky. Niektorým chlapom môže narásť úžasná briadka, ale boky sú nejednotné, zatiaľ čo iní majú najsilnejšie fúzy, ktoré človek pozná, ale bradu nie tak veľmi. Potom sú tu chlapi, ktorí si môžu nechať narásť vražednú bradu, ale chĺpky nad perou im stále chýbajú. To je dôvod, prečo hovoríme: "Rozhýb, čo máš" Bohovia brady vám dali genetiku, o ktorej si mysleli, že na vás vyzerá najlepšie. Teraz je Vašou úlohou to objaviť.

Prajeme Vám veľa šťastia na Vašej výpravnej ceste za bradou a dúfame, že sme Vám na cestách pomohli. Ak budete mať nejaké otázky o produktoch alebo o svojej vlastnej ceste za bradou vo všeobecnosti, nebojte sa nás kontaktovať e-mailom. Sme tu, aby sme vám pomohli. Našou úlohou v LOS BARBADOS je pomôcť Vám vyzerať a cítiť sa čo najlepšie. #LIVETHEBEARD